Tenapors - siltas grīdas

Tenapors - siltas grīdas

Услуги
Добеле и район

Grīdas virs grunts tiek siltinātas, lai nodrošināt augstāk esošo telpu mikroklimatu un samazinātu siltuma zudumus gada aukstajā periodā. Ir iespējami 2 tehnoloģiskie risinājumi siltām grīdām. Viens no risinājumiem tiek pielietots esošas grīdas siltināšanas gadījumā, kad siltumizolāciajs slānis tiek uzklāts virs esošās grīdas konstrukcijas. No siltumtehniskā viedokļa veiksmīgāks ir risinājums, kad siltumizolācija tiek veidota zem betona klāja. Abos risinājumos, lai tos pasargātu no gruntsūdeņu ietekmes, jāiekļauj hidroizolācijas slānis.


Pirms siltumizolācijas slāņa uzklāšanas jāveic esošās grīdas virsmas novērtējums, tā jāattīra no gružiem, un nepieciešamības gadījumā jāveic virsmas izlīdzināšana. Grīdas konstrukcijas nelīdzenums neļaus veidot noturīgu siltumizolācijas slāni, tas var sākt plaisāt un konstrukcija var zaudēt savu noturību. Tā kā visticamāk nav zināms zem esošās grīdas esošās grunts sastāvs pirms putuplasta ieklāšanas vēlams izveidot tvaika un ūdens izolāciju. Siltas grīdas izolāciju vēlams ieklāt 2 slāņos, tādā vaidā, ka otrs slānis maksimāli aizklāj zemāk esošā slāņa savienojuma vietas un neveidojas caurejoši savienojumi. Virs siltumizolācijas slāņa nepieciešams veidot izlīdzinošo betona slāni. Ja siltumizolācija tiek veidota telpās, kur tiek paredzēta tekoša cilvēku plūsma iespējams paredzēt zemgrīdas apkures sistēmu, to ieklājot izmantojot TENAPORS TERMO plāksnes vai cauruļvadus sienot pie armatūras, kura ieklāta betona stiprības nodrošināšanai.


Veidojot siltinātu grīdu darbi ir jāsāk ar esošās grunts izlīdzināšanu un tās pārbaudi uz stiprību, gadījumos, kad esošā grunts nav stabila ir jāveic tās nomaiņu. Virs grunts slāņa tālāk jānovieto ģeotekstila vai ģeomembrānas slānis – tas nodrošinās grīdu pret grunts sēšanos. Virs jaunizveidotā slāņa jāveido drenējošais slānis no oļiem vai grants vismaz 150mm biezumā. Nākošais grīdas slānis jāveido no siltumizolācijas zem tās iesedzot izturīgu tvaika aizturošu slāni. Ja apbūves apgabalā ir zemi gruntsūdeņi un ir paredzēts uzstādīt drenāžu, tad var iztikt bez tvaika plēves. Virs putupolistirola nepieciešams veidot nesošā dzelzsbetona slāni, kurā obligāti jāparedz armatūras slānis. Virs nesošās konstrukcijas iespējams ieklāt nepieciešamo grīdas segumu. Nepieciešamības gadījumā betona kārtā ir iespējams izveidot siltās grīdas cauruļvadus. Šāds risinājums ir optimāls risinājums jaunu ēku izbūvē, jo tiek panākti augsti siltumizolācijas rādītāji un paaugstināta siltuma noturība.

Дата публикации:
10.02.2020 16:08
Просмотры:
57

+371 63720901

Добеле и район

Поделиться: Share Facebook Share Ok Share Twitter Share VK Share Draugiem Share WhatApp Share Email